Oprogramowanie KEXI w działalności handlowej obiektów sportowych

Wiele klubów sportowych prowadzi działalność handlową, sprzedając takie produkty jak odzież i obuwie sportowe, odżywki i suplementy diety, sprzęt sportowy oraz poradniki dotyczące aktywności fizycznej. Działalność handlowa to jeden z obszarów, na których można wykorzystać oprogramowanie KEXI.

Głównym celem programu jest tworzenie bazy danych, która stanowi źródło wiedzy na temat dostępności poszczególnych produktów. Pracownicy nie muszą zatem przeszukiwać wielu półek, aby udzielić klientowi odpowiedzi na pytanie dotyczące możliwości zakupu interesującego go produktu. W przypadku obiektów należących do sieci klubów sportowych, oprogramowanie KEXI pozwala na sprawdzenie, gdzie możliwe jest nabycie produktów, których w danej chwili brakuje w konkretnym sklepie. W programie KEXI można także umieścić takie informacje, które później ułatwią wskazanie klientowi produktów najlepiej dostosowanych do jego potrzeb. Jako przykład można wskazać sytuację, w której klient chce zakupić odżywkę na masę. Po wprowadzeniu danych dotyczących jego metabolizmu oraz preferowanego zakresu cenowego, program wskaże produkty najlepiej dostosowane do potrzeb danej osoby.

KEXI pozwala także na gromadzenie opinii klientów na temat poszczególnych produktów oraz zgłoszeń dotyczących zapotrzebowanie na rzeczy, których brakuje w ofercie. Dzięki temu łatwiej jest podejmować właściwe decyzje w kwestii zamówień oraz rozszerzenia asortymentu. Warto zatem, aby oprogramowanie to znalazło się w każdym obiekcie sportowym.