Bazy danych klientów

Jedną z możliwości, które oferuje program KEXI, jest tworzenie baz danych. W przypadku klubów fitness oraz wszelkich innych obiektów sportowych ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ można w łatwy sposób utworzyć bazę danych wszystkich klientów, korzystających z oferty klubu.

W bazie znajdują się przede wszystkim dane, które umożliwiają szybki kontakt z klientami. Można zatem na bieżąco informować ich o ewentualnych zmianach w grafiku zajęć albo o nowych propozycjach klubu. Możliwe jest również zapraszanie klientów na dodatkowe spotkania, poświęcone na przykład zdrowemu odżywianiu. W bazie znajdują się także dane statystyczne, które można wykorzystać w trakcie planowania działań ukierunkowanych na pozyskanie nowych klientów. W bazach danych KEXI można umieścić również informacje dotyczące tego, w jakich zajęciach uczestniczą poszczególne osoby oraz jakie efekty udało im się osiągnąć. To cenne źródło wiedzy dla trenerów, którzy mogą obserwować postępy uczestników prowadzonych przez nich zajęć. Jeżeli klub prowadzi sprzedaż odżywek i suplementów diety, to w bazie można umieścić informacje o tym, którzy klienci z nich korzystają. Dzięki temu możliwe jest szybkie informowanie ich o pojawieniu się w ofercie nowych produktów, na przykład odżywek białkowych albo suplementów wspomagających odchudzanie.

Co bardzo ważne, tworzenie bazy danych klientów w programie KEXI jest naprawdę proste. Pracownicy klubu nie muszą zatem przechodzić czasochłonnego szkolenia w zakresie ich tworzenia i obsługi.